• Naturalne mydła

Mydło towarzyszy człowiekowi już od wielu lat. Na początku nie było ono jednak tak dostępne. Nazywano je towarem luksusowym dedykowanym wyłącznie najzamożniejszym. Na szczęście sytuacja się zmieniła i mydło, a zarazem jego właściwości stały się powszechne. O jakich dokładnie właściwościach mowa? Przede wszystkim o działaniu antybakteryjnym, które odgrywa ogromna rolę przy zapobieganiu przenoszenia bakterii. Dobre mydło potrafi jednak znacznie więcej. Będzie ono także pełniło szczególną funkcje przy utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia skóry.

Z czasem do mydła zaczęło przedostawać się coraz więcej substancji chemicznych, w tym zapachowych. Przez to mydło przestało być neutrale i przyjazne dla skóry, a zaczęło powodować różnego rodzaju podrażnienia. Ekologiczne mydła w kostce dostępne w naszej ofercie to zwrot w kierunku tego jak dawniej wyglądał ten środek do pielęgnacji. Dajemy Państwu możliwość zakupu produktu, który posiada optymalne pH, nie wysusza, a przy tym spełnia swoje podstawowe zadanie jakim jest usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni skóry.

Ekologiczne mydła do każdego typu skóry

Chatka Ekoludka przedstawia naturalne mydła w kostce dedykowane zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że każda płeć ma swoje wymagania co do pielęgnacji. Dla przykładu, Panom polecamy mydło Wyrwidąb, które oczyści skórę, wypielęgnuje naskórek, odżywi i zregeneruje, a także pozostawi niepowtarzalny, eteryczny aromat. Z kolei Paniom polecamy produkt Słona Lawenda, który będzie działał antyseptycznie oraz oczyszczająco. Zapach i konsystencja mydła sprawiają, że pobudzone zostaje krążenie krwi przy jednoczesnym zredukowaniu napięcia nerwowego. Oferowany przez nas produkt będzie działał również uspokajająco.

Naturalne żele, płyny, peelingi w naszym sklepie.

Dlaczego warto sięgnąć po naturalne mydła w kostce? Przede wszystkim ze względu na ich skład, w którym znajdują się prawdziwe tłuszcze pochodzenia roślinnego np. olej migdałowy. To właśnie one polecane są osobom o wrażliwej skórze skłonnej do alergii.