• Naturalne szampony do włosów

Szampon to obowiązkowy element pielęgnacji włosów. Skóra głowy powinna być oczyszczana w zależności od potrzeb codziennie lub raz na kilka dni. Warto, by podczas mycia wykonywać delikatne, masujące ruchy, które pobudzą cebulki do wzrostu. Jednak poza samą częstotliwością i techniką, największe znaczenie ma stosowany produkt. W czasach, gdy kosmetyki naszpikowane są chemią, naturalne szampony do włosów są na wagę złota. Na szczęście znajdziesz je w naszej ofercie.

Naturalne szampony do włosów bez chemii

Wiele osób skarży się na swędzącą i przetłuszczającą się skórę głowy. Okazuje się, że tego typu problemy bardzo często spowodowane są niewłaściwą pielęgnacją. Używane na co dzień szampony, zazwyczaj przypadkowo wybrane w drogerii, mogą mieć w składzie silne detergenty, które powodują podrażnienia. Oczywiście nikt nie lubi mieć przetłuszczonych włosów, ale usilne starania mające na celu doczyszczenie skóry głowy mogą wbrew pozorom przynieść odwrotny skutek. Sebum służy jako naturalna ochrona skóry, dlatego gruczoły łojowe, gdy podrażnia się je mocnymi szamponami jeszcze bardziej wzmagają jego produkcję. Z tego względu zachęcamy do skorzystania z oferty naturalnych szamponów bez chemii, które dzięki swojemu łagodnemu działaniu będą odpowiednie dla całej rodziny. Produkty nie zawierające silikonów, parabenów, SLS i SLeS z pewnością pozytywnie wpłyną na skórę głowy i pozwolą jej odetchnąć. Co najważniejsze, odżywią też włosy, odbiją je od nasady i zapewnią zniewalającą objętość.

Sprawdź także nasze naturalne odżywki i maseczki do włosów.

Szampon do włosów naturalny to uniwersalny kosmetyk, oparty o oczyszczające właściwości surowców, ziół czy roślin. Produkty znajdujące się w naszej ofercie bazują na glinkach, które wykazują działanie regulujące pracę gruczołów łojowych i wzmacniające. Ponadto, zawierają składniki pielęgnacyjne, takie jak oleje, dzięki czemu Twoje włosy będą odpowiednio nawilżone i odżywione. Zgodnie z ideą zero waste, stawiamy na ekologiczne rozwiązania, dlatego nie znajdziesz u nasz szamponów w plastikowych butelkach. Pamiętaj – zadbana skóra głowy to piękne włosy, dlatego postaw na naturalny szampon najwyższej jakości!